Anasayfa » Film Tanıtımları » Ya Sonra (2011)
23 Aralık 2010


Özcan Deniz’in yönettiği ve Özcan Deniz, Deniz Çakır, Barış Falay ile Ragıp Savaş’ın oynadığı Ya Sonra, 25 Şubat 2011’de Warner Bros. dağıtımıyla DNZ Film – Demtaş Film – Renkli Filmler tarafından vizyona çıkarılıyor.

Yapım: 2010
Gösterim Tarihi: 25 Şubat 2011 (Türkiye)
Tür: Dram, Komedi, Romantik
Yönetmen: Özcan Deniz
Senaryo: Özcan Deniz
Yapımcı: Ercan Deniz, Vural Turunç, Sinan Tekin
Görüntü Yönetmeni: Altan Dönmez
Müzik: Özcan Deniz, Yıldıray Gürgen, Yıldıray Gürcen
Oyuncular: Ayşen Gruda, Deniz Çakır, Cezmi Baskın, Naz Elmas, Özcan Deniz, Barış Falay, Janset Paçal, Ragıp Savaş, Fatma Toptaş, Erdem Akakçe, Mehmet Ulay, Aliye Uzunatağan, Mehmet Aslan (1974), Altuğ Yücel, Melike Altuntaş, Atakan ılgazdağ, İsmail Düvenci, Janset

Bir varmış, bir yokmuş ile başlayan masallardaki gibi yaşayan iki âşık

Unutulmayan o ilk dokunuş, asla yeri dolmayan sözcüklerin bir bir aşka gelişi ve göz göze geçen gecelerin sonunda; aşk masalının mutlu kahramanları oldular.

Uyuyan güzel ve beyaz atlı prens gibi, külkedisi ve hayalindeki sevgili gibi… Onlar da evlendiler.

Peki, mutlu sona ulaşanlar, hep mutlu yaşarlar mı?

Gerçeğe dönüşen hayaller değerini yitirdiğinde, uyuyan güzel hiç uyanmamayı dilemiş olamaz mı?

Mutluluk; masalın bittiği yerde son bulur.

Masalları kıskandıracak bir aşk yaşadılar, kimsenin hayal edemeyeceği kadar çok istediler ve evlendiler. Ama bilmedikleri bir şey vardı: Biten bir masaldan geriye kalan, hayatın gerçekleri olacaktı…

Masallara bakılırsa sona geldiler…

Ve işte; bu MUTLU SONLA BAŞLADI HERŞEY…

YA SONRA?

Özcan Deniz, Deniz Çakır ve Barış Falay’ın başrollerini paylaştığı film, eğlenceli olduğu kadar, hüzünlü bir aşk hikâyesini anlatıyor. Bu sezonun en iddialı yapımları arasında yer alan “Ya Sonra?” filminde Ragıp Savaş, Erdem Akakçe, Naz Elmas,  Janset ve Mehmet Arslan gibi başarılı oyuncular rol alıyor.

Özcan Deniz’in yaklaşık dört yıldır üzerinde çalıştığı film projesinin çekim süreci sekiz haftada tamamlandı. Ağustos ayında İstanbul başlayan film, Antalya başta olmak üzere, güney sahillerinde devam etti.  Laboratuar çalışmaları, montaj ve ses aşamaları yurt içi ve yurt dışında, alanının en iyi stüdyolarında gerçekleştirildi. “Ya Sonra?” filminde seyircilerin anılarına fon olmuş en güzel şarkılar yer alırken, kayıtları Berlin Filarmoni Orkestrası ile yapılan üç yeni şarkı da izleyicinin beğenisine sunulacak.

Evliliğin bütün süreçleri, yaşanan tüm hüzün ve sevinçler “Ya Sonra?” filminde eğlenceli bir bakış açısı ile anlatılıyor. Âdem (Özcan Deniz) ile Didem (Deniz Çakır) birbirlerini çok seven evli bir çifttir. Ancak Âdem, evlilik yüzünden sevgi ve ilgilisi daha az belli etmeye başlamıştır. Didem ise özgür iradesi elinden alınmış, özgüveni olmayan; mutsuz bir kadına dönüşmüştür. Tutunacağı tek dal, çok sevdiği mesleğine geri dönmek olacaktır. Âdem’i hala çok seviyordur. Kocasının peşinden giderken; ailesini, dostlarını ve kariyerini bir kenara bırakmış ve hiç tereddüt etmeden, daha önce sadece haritalarda gördüğü şehirlere yerleşmiştir. Tüm özveri ve sevgisine karşılık, bu defa aynı fedakarlığı Adem’den beklemeye başlamıştır. İşte, tam da bu sırada; başka bir masalın prensi devreye girecektir. Ve artık Âdem ve Didem için, gerçeklerle yüzleşme zamanı gelmiştir.

Ya Sonra (2011) Fotoğrafları

Ya Sonra (2011) Fragmanı

Ya Sonra (2011) Posteri


castiel yazdı

Yorumlar

  1. Tabriz -

    Ben de bu filmi beğendim
    Yaşasın Türkiye
    ve Azerbaycan

Yorum Alanı